Aktuální informace

Zvláštní zápis do ZŠ

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství) Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб. («лекс Україна» - освіта)

Návštěva ze Slovenska

Ve dnech 5. a 6.května jsme přivítali na Mendelce tým kolegů ze slovenské neziskové organizace Indícia Zuzanu Švecovou (vysokoškolskou pedagožku PF UMB Banská Bystrica), Barboru Drinkovou (učitelku 1.stupně ZŠ a průvodkyni slovenským televizním vysíláním pro školy - RTVS ) a Tibora Hujdiče (propagátora čtení dětí a dětem na Slovensku) Kolegové se přijeli k nám do školy inspirovat, jak rozvíjíme u žáků čtenářské dovednosti, zajímalo je, co se našim učitelům ve výuce osvědčilo a jak se odvíjelo porozumění, jak podporovat u dětí zájem o knihy, radost ze čtení a taky rozvoj kritického myšlení při práci s texty v různých oborech. Získané inspirace z naší praxe a i z praxe dalších škol chtějí kolegové na Slovensku využít pro inovace ve výuce slovenského jazyka. Návštěvu provázelo vedení školy a členky školního čtenářského týmu Kateřina Morcinková, Jelena Sznapková, Ingrid Petriková, Pavla Trojáková, Beáta Pukowiecová, Šárka Hanusková, Lenka Juščíková, Renáta Niemczyková, které také otevřely své hodiny zaměřené na rozvoj čtenářství. Po hodině vedly společně učitelky rozhovor o lekci a nad pracemi žáků. Kolegové ze Slovenska mohli naslouchat, jak o čtenářských lekcích přemýšlíme, jak je plánujeme a vyhodnocujeme, zároveň svými hloubavými otázkami přispívali k inspirativnímu dialogu o čtení a psaní ve škole. Odpoledne jsme společně sdíleli, kudy vedla a vede naše cesta rozvojem čtenářství a užili si jedinečný zážitek při poslechu četby z dětské knihy, kterým nás obohatil  Tibor „Mrkvička“ Hujdič. Co kolegové ze Slovenska na Mendelce oceňovali? Kulturu, která ve škole umožňuje spolupráci a společné učení učitelů, způsoby, jak pokročile učitelé na Mendelce přemýšlejí a hovoří o učení dětí, jak a k čemu konkrétnímu si vzájemně podávají zpětnou vazbu při rozboru lekce. Oceňovali profesionalitu, s jakou děláme svou učitelskou práci. :-)

Aktuální fotky

Školní aktuality

Úspěch na MČR v karate!!!

Úspěch na MČR v karate!!!

Neděle 13. 9. 2020, v Hradci Králové se uskutečnilo MČR v karate asociace SKIF. Členové Školního sportovního klubu na něm byli úspěšní!

Více
Relaxační místnost

Relaxační místnost

Jak vypadá naše relaxační místnost? Vládne jí zelená barva a v rohu se dominantně tyčí strom s plstěnými lístečky - to je naše "lesní" relaxačka.…

Více
Projekt EU

Projekt EU

OD DVOU DO PATNÁCTI (LET) II CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0010347 je spolufinancován Evropskou unií.

Více
Vyjádření vedení školy

Vyjádření vedení školy

Milí rodiče, v současné chvíli nezaznamenáváme absenci našich žáků a ani pedagogů v souvislosti s onemocněním Covid 19. Z tohoto důvodu se v pátek…

Více
Zábavné focení celé školy

Zábavné focení celé školy

V každé třídě jeden snímeček. Třídy focené na různých místech, v  různých kostýmech a s různými nápady. Koukněte :)

Více

Děkujeme našim partnerům