Jak vám chutná?

4.3.2022 12:00 / Leona Mechúrová

V naší školní jídelně jsme v novém roce uskutečnili mnoho změn. Chceme, aby našim strávníkům, dětem i dospělým chutnalo, aby jídlo bylo připravené ze zdravých potravin, bylo lákavé na pohled a mělo odpovídající nutriční hodnoty. V jídelníčku se objevují nová jídla i potraviny, zelenina a ovoce ve formě různých salátů i nápojů.

Za inovacemi stojí tým naší školní kuchyně, který vede Jaroslava Raszyková. Spolu s novým panem hlavním kuchařem Miroslavem Lipovským a paní kuchařkou Petrou Novákovou za krátkou dobu proměnili naši chvilku školního stravování v gastronomický zážitek a radost.

Tento měsíc jsme si mohli pochutnat např. na špagetách s rajčatovou omáčkou a sýrem, holandském  řízku s bramborami a zeleninovým salátem, tresce na zázvoru a česneku s bramborovou kaši, kuskusu se sušenými rajčaty, grilovaném hermelínu s pečenou zeleninou a celozrnnou bagetou, kuřecích špalíčcích na medu s rozinkovou rýží, svíčkovou omáčkou s pohankovými domácími knedlíky.

Velký ohlas mezi strávníky  - dětmi i zaměstnanci zaznamenaly zapečené palačinky s tvarohem a se šlehačkou, výpečky s pohankovým knedlíkem a zelím s červené řepy, masové kuličky v rajské omáčce s rýži.

Na co se můžete těšit? Chystáme smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší a mrkví, segedínský guláš s domácím pohankovým knedlíkem, krupicovou kaši s kakaem a máslem, hovězí líčka na zelenině s karlovarským knedlíkem, maso dvou barev a opečené brambory a další výborná jídla. Sledujte náš jídelníček na https://secure.ulrichsw.cz/estrava/stara/jidelnicek.php?idzar=137&lang=CZ

Myslíme i na ty, kteří potřebují dietní změny v jídelníčku.

Přijďte ochutnat, jak chutně a zdravě se u nás vaří!

  

Obědy si můžete sami volit nebo odhlašovat na stránkách školy: https://www.mendelova.cz vpravo dole – Přihlášení, kde do kód strávníka uvedete číslo čipu + heslo a vybíráte si obědy na celý měsíc, nezapomeňte vždy potvrdit – odeslat.