Karate

Národní pohár mládeže – 1. kolo

18.3.2014 21:29

V sobotu 8. března 2014 odcestovali zástupci našeho oddílu karate na turnaj, kterým je možno se nominovat na mistrovství ČR mládeže. Turnaj hostila nová sportovní hala v Praze a účastnilo se jej přes 500 závodníků z celé republiky.

Naše malá výprava čítající tři závodníky (Markéta Dittmanová, Jakub Pohrom a Ondřej Wojewoda) měla velmi těžkou pozici. Jejich kategorie byly velmi silně obsazeny (nejméně závodníků čítala kategorie Ondry), nicméně patnáctičlenné startovní pole bylo prošpikováno výbornými závodníky.

Výborného výsledku dosáhla Markétka, která byla vyřazena až pozdější vítězkou v boji o semifinále. Nakonec se musela spokojit se sedmým místem, kterým dosáhla bodového zisku, jenž se započítává do postupového žebříčku na MČR.

Jakub měl štěstí méně, protože po výborném začátku, kdy v kategorii kata postoupil přes prvního soupeře, podlehl velmi silnému soupeři a jeho snažení tak předčasně skončilo.

Ondřej se v kategorii kumite junioři do 68 kg předvedl velmi pěkným výkonem, nicméně na postup do dalšího kola to nestačilo.

Závody měly velmi vysokou úroveň a pro naše závodníky představovaly především sbírání cenných zkušeností.

Děkujeme za předvedené výkony, fotografie k prohlédnutí ZDE!